Slova nejsou meče?

14. listopadu 2015 v 21:51 | Beatrice |  Články
Jack Sparoow kdysi řekl Elisabeth Swannové, že slova nejsou meče....A tehdy se mýlil.
Často si neuvědomujeme, co ze svých úst vypouštíme a je to za prvé tím, že v rozčílení, či v jiné vrcholové fázi emoce dáváme velký průchod zveličeným pocitům, místo toho abychom rozvážně přemýšleli o tom, co je vhodné říci a čím bychom té druhé osobě ublížili ....Za druhé to může být tím, že nám někdo podryl naši autoritu nebo nám jen srazil EGO.
Je to celkem pochopitelné. Když se ve vás nahromadí velké množství emocí, musíte je dostat ven, dříve či později... Čím více se ve vás nahromadí špatných emocí, tím větší budou následné škody. V této situaci se můžete přirovnat jen k těstu, do něhož kdosi přihodil více kvasnic. Prostě nervy jednou přetečou.
Když vás však někdo, komu jste věřili podkopne-zradí nebo vám jinak emocionálně ublíží, není to jako meč, je to tisíce mečů či několik desítek střel do vašeho hrudníku.
Jistě, tyhle neohrabané kroky dělám také, říkám spousty věcí, které bych neměla ...A i když si to uvědomuji, občas se svou arogancí neudržím a někoho urazím. Obvykle to ale dělám jen když se cítím být zahnaná do kouta.
Ale stejně tak často jsem i na té druhé straně, na straně, která si vyslechne ten příval emocí.
Když ale na vás někdo vysype své pocity, musíte to akceptovat a člověku pomoci. A jste-li příčinou těch špatných emocí, zamyslete se nad tím a případně nesrovnalosti vyřešit.
Ale když si na vás někdo léčí své potopené sebevědomí tím, že má nehodící se poznámky na vaši osobu, není to správně, rozhodně byste si to neměli nechat líbit a popřípadě zjistit proč tak člověk učiní. Tohle se mi stává celkem často, obvykle to končí fází jedna... Vylitím srdce na mé rameno. A to je dobře, ne?
Je samozřejmě těžké typizovat emoční problémy lidí. Tak tento článek berte s rezervou. Vaše Beatrice.


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Ano! :-)

Komentáře

1 WaclawJ WaclawJ | E-mail | 17. ledna 2017 v 18:27 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na beatricewriter.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama