Schovává si klíč?

29. února 2016 v 19:06 | Beatrice |  Příběhy
Stála jen metr od něj a hleděla do těch známých zeleno oříškových očí, byl zvláštní pocit se do nich po třech týdnech dívat, zvlášť když z nich čišela jen lítost a zklamání. Říkala teď na hlas vše, co ze sebe chtěla už tak dlouho dostat... Její blankytně modré oči byly skleněné od všech těch vzpomínek, které se jí právě proháněli hlavou.
To jak jí poprvé stáhnul na parket... Bylo to na parketě v baru, ve kterém oba pracovali, ona měla v ruce plný tác whiskovek a on měl krásný úsměv a houpal se s ní na pomalou ploužákovou píseň. Od té doby to bylo jako krásná procházka rájem, druhý den spolu měli jít do kina, avšak jejich výlet se změnil na dlouhé povídání u kávy na benzínové pumpě, koncert kapely Mogul a znovu následné povídání v nonstopu u nezapomenutelné malinovky, kde ji poprvé políbil, za vyhranou sázku. Nezapomenutelná noc skončila sledováním rozbřesku slunce na kouzelné rozhledně uprostřed lesů. Nedokázali se od sebe odtáhnout, jejich rty jako by do sebe dokonale zapadaly. Tu noc se do něj zamilovala. Následné týdny se k ní choval pozorně a láskyplně, při líbání poslouchali zamilované songy a vše bylo dokonalé.
Myslela si, že žije jako v pohádce, měla si však uvědomit, že ne všechny pohádky mají šťastné konce... Jednoho víkendu, kdy přijela domů a měla se s ním vidět v práci, připadal jí odtažitý, něco se změnilo. Když už jí přišlo divné, že nemá potřebu ji ani políbit, zeptala se, zda-li je vše v pořádku... Odpověděl, že vše je v naprostém pořádku, jen že neuznává vztahy na pracovišti. Vzala si to k srdci, ale jeho chladnost se stávala denním pořádkem ve všech směrech. Nepsal jí, neobjal ji, neříkal jí už ta krásná slova... Ale stále ji udržoval ve vědomí, že je vše v pořádku.
On však jednoho dne onemocněl a byl více než protivný a vyhýbavý, jako studentka zdravotnické školy tohle chování akceptovala, ale po druhém týdnu jí jednoho dne ujela na klávesnici věta, kde psala, že si není jistá, jestli se k ní chová tak divně jen kvůli tomu, že mu není dobře nebo je to kvůli něčemu jinému. Oči se jí naplnily slzami, jeho odpověď byla "nevím". Snažila se z něj dostat odpovědi, protože byla zmatenější a zmatenější... Nakonec ji z něj přece dostala... A to takovou, že neví, zda-li je vztah to, co chce. Od té doby byla málokterá noc, kterou by neprobrečela.
A teď tu stála naproti němu a popisovala to, co cítila, když jí od sebe nenápadně odstrkoval a jak ošklivě se choval. On jen klopil své, už také skleněné, oči a odpovídal jí skoro jen slovem "nevím". Nebylo pro ni nic horšího než žádná zpětná vazba. Dozvěděla se však jedno, a to, co už věděla, že se vždy vyhýbal vztahům, protože vždy u něj nastane určitý blok, který nejde překročit. Pak ale nastalo to, čeho se tak obávala, řekla totiž, že kdyby jí měl rád, překonat by to šlo... On jen přisklopil oči a znovu se na ní podíval.
Byly to dva čisté emocionální průstřely, které si našly cestu skr srdce a žaludek. Neměl ji rád tak, jako ona jeho. On si jí chce udržet, dokud neprolomí ten svůj blok a nezjistí, co ho způsobuje, ale neví, jak dlouho to bude trvat a nechce jí ani dál ubližovat, ale ani vidět s jiným mužem.
Ona ale nemůže. Jak může čekat na někoho, kdo k ní nechová stejné city? Zamkla tyto dveře už nadobro nebo si schovává klíč?
Beatrice.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Ano! :-)

Komentáře

1 Jokí Jokí | E-mail | Web | 29. února 2016 v 19:48 | Reagovat

Moc pěkný! :)

2 Niki Niki | 10. listopadu 2016 v 21:06 | Reagovat

Popravdě ho z části chápu, poněvadž mám stejný blok jako on, netuším, co s tím mám dělat.

3 BenyW BenyW | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:18 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama